3 października 2021 w Augustowie na Podlasiu odbył się 10. Półmaraton Augustowski. Już od drugiej edycji wydarzeniu temu towarzyszy Bieg Charytatywny pod nazwą „Biegając Pomagamy!”. Trasa tego biegu mierzy 10 km, a główny sponsor, wypłaca 10 zł za każdy pokonany kilometr przez uczestników. Zgromadzone w ten sposób środki są przekazywane na pomoc dzieciom ze specjalnymi potrzebami. Tu nie liczą się wyniki na mecie, tylko sam udział i cel. Organizatorami są pasjonaci biegania skupieni przy Augustowskim Towarzystwie Pływackim.

Tegoroczny bieg, już dziewiąty, zgromadził 326 uczestników. Zawodnicy pokonywali trasę całymi rodzinami. Obok trasy znajdowały się różnorakie stoiska z atrakcjami dla dzieci i dorosłych, co czyniło szczególną atmosferę pikniku.

Udział w tej imprezie wzięli także wolontariusze Stowarzyszenia z OSP Tajno Stare i OSP GRS SWPB Województwa Podlaskiego. Druhowie wsparli zabezpieczenie medyczne tego wydarzenia, a w namiocie Stowarzyszenia odbyła się rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Ponadto trzy wolontariuszki, Małgorzata Siemiaszko, Grażyna Michałowska oraz Aneta Pieńkowska wzięły aktywny udział w biegu.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.