W dniu 13.07.2018 roku udaliśmy się na Pola Grunwaldu, gdzie naszym zadaniem było wesprzeć przyjaciół z Grupy Ratownictwa Medycznego Polskiego Czerwonego Krzyża z Ostródy w zabezpieczeniu medycznym wspaniałej inscenizacji, jaką jest  BITWA POD GRUNWALDEM.

Korzystając z okazji przeprowadziliśmy również rejestrację potencjalnych dawców szpiku dla Ośrodka Dawców Szpiku MEDIGEN. Ze względu na intensywne opady deszczu, przez całą poprzedzającą Bitwę noc, zameldowaliśmy się w Ochotniczej Straży Pożarnej w Gierzwałdzie, gdzie dzięki uprzejmości tamtejszej jednostki przenocowaliśmy nie przemakając na polu namiotowym.
Sedecznie dziękujemy za gościnę i jak nas zapewnił jeden z organizatorów, wpisujemy to wydarzenie do naszego kalendarza na stałe, więc można powiedzieć do zobaczenia.
W remizie mieliśmy czas na podzielenie obowiązków dotyczących następnego dnia oraz podział sprzętu wraz z ekipą jaka przyjechała, to jest w niespełna trzydziestoosobowej grupie z sześciu województw.
DZIEŃ INSCENIZACJI
Opadów deszczu ciąg dalszy……
Wiatr momentami porywisty……..
Pogoda nas nie rozpieszczała, ale im bliżej Bitwy tym pogoda łaskawsza, aż w końcu wyszło słońce i rozpoczęła się BITWA.
Podzieleni na dwa zespoły weszliśmy w piętnastotysięczny tłum ludzi, aby każdemu udzielić w porę pomocy medycznej oraz przedmedycznej. Druga grupa w tym samym czasie rejestrowała potencjalnych dawców szpiku, jak również opowiadała o naszej działalności osobom zainteresowanym.
Tak podzieleni wykonaliśmy nasze działania na 100%.

Z WIELKĄ RADOŚCIĄ WITAMY W NASZYCH STRUKTURACH DZIESIĄTE WOJEWÓDZTWO!!!!!

Warmińsko – Mazurskie ???.
 Witamy w naszych szeregach:
 Grupę Ratownictwa Medycznego
 OSP BRANIEWO. 
 RAZEM ZROBIMY WIĘCEJ.

Dziękujemy naszym ochotnikom, którzy pokonali setki kilometrów, aby wesprzeć nasze działania. W tych dniach byli z nami przedstawiciele jednostek OSP z województw:

 • mazowieckiego:
  OSP Repki,
 • pomorskiego:
  OSP Rytel,
 • łódzkiego:
  OSP Dębołęka,
 • wielkopolskiego:
  OSP Komorniki,
 • dolnośląskiego:
  OSP Janowice Duże,
  OSP Grodziec,
  OSP Chociemyśl,
  OSP Smardzów,
  OSP Jaczów.

Dziękujemy przyjaciółom z Grupy Ratownictwa Medycznego PCK z Ostródy za wspaniałe przyjęcie w szpitalu polowym,
dziękujemy OSP Gierzwałd za gościnę,
dziękujemy organizatorowi  za zaproszenie,
dziękujemy firmie Verifis zajmującą się aranżacją wykonawczą z Wyrozębów Podawczych za wsparcie naszych przyjaciół z Repek, którzy mogli wziąć udział we wspaniałej inscenizacji, części naszej pięknej historii.
I oczywiście jeszcze raz SERDECZNIE WITAMY OSP BRANIEWO, które jest już dziesiątym województwem, w którym jesteśmy na stałe w naszych działaniach,                                                                                                            dziękujemy naszym partnerom, dzięki którym jest nam lżej działać w trakcie naszych działań.

Do zobaczenia już wkrótce w województwie wielkopolskim podczas zlotu Pojazdów Pożarniczych w Strykowie.

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fdrive.google.com%2Fdrive%2Ffolders%2F1wFeWQeCSQoPjDCz-WePdNau3tJir1Zke%3Fusp%3Dsharing&h=AT38lugIKfBCMcSmYeIa0QWUSsJy9Ho6ChqdErG5tV2ygLZP2F5Ww7D52OvMOaVRg-CVkOwB0Gz_RvJuzAefUEcg_ybFFsisG3EkQ4C8WqjeCONMcak9bzyeIQh9ogAACqxq2Q

no images were found


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.