31 maja 2020 podlascy wolontariusze udali się pod Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku, gdzie swoją obecnością wsparli małych wojowników leżących na różnych oddziałach. W trakcje akcji dzieci mogły usłyszeć dźwięki syren wozów strażackich oraz ambulansu. Dzięki uprzejmości firmy „Ogarnij Bazę” z Białegostoku najmłodsi mogli wspólnie potańczyć zumbę oraz zobaczyć swoich ulubionych bohaterów z bajek. W trakcie występów wolontariusze co jakiś czas robili serce dla dzieci, które spoglądały ze szpitalnych okien. Na zakończenie zrobili również specjalne serce dla Patryka, podopiecznego Fundacji Naszpikowani, który po przeszczepie wrócił do szpitala z powodu gorączki.

Po akcji nasi wolontariusze udali się do remizy OSP Dobrzyniewo Duże, gdzie spełniło się marzenie małej Madzi, która osiem miesięcy temu przeszła przeszczep szpiku. Jej marzeniem było obejrzenie remizy strażackiej i wozu bojowego.

W tym dniu o dzieciach przebywających w szpitalu pamiętali: strażacy z OSP Uhowo, OSP Dobrzyniewo Duże, OSP Borowskie Michały, OSP Choroszcz, OSP Szeronosy, OSP Sokoły oraz wolontariusze OSP GRS SWPB Województwa Podlaskiego Grupy Ratowniczej Medival i Fundacji Naszpikowani.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *