W dniu 16 stycznia 2021 odbył się finał 4. edycji świątecznej akcji Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka na Podkarpaciu. Tego dnia wolontariusze z OSP Zimna Woda, OSP Moderówka i OSP Hankówka wraz ze strażakami z zaprzyjaźnionych jednostek OSP w Warzycach, Wolicy, Kołaczycach, Lubli, Osobnicy, Lipnicy Górnej oraz PSP Brzozów odwiedzili dzieci z Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Kolumną siedmiu samochodów strażackich udali się spod remizy w Zimnej Wodzie aż do szpitala. Przywieźli tam całe mnóstwo prezentów dla najmłodszych podopiecznych oddziału onkologicznego. Niestety, ze względu na panującą pandemię, nie mogli rozdać upominków osobiście. Zostały one przekazane personelowi medycznemu oddziału onkologicznego, który rozdał prezenty dzieciom w terminie późniejszym. Ponadto druhowie przywieźli regały na książki oraz niszczarkę, o które poprosił personel szpitala. Na koniec tego spotkania, tradycyjnie już, pod oknami zostało utworzone strażackie serce. Przy dźwięku strażackich syren przesłali dzieciom życzenia powrotu do zdrowia. Uśmiechy na dziecięcych twarzach, widoczne przez okna szpitala, były największą nagrodą za trud zorganizowania akcji w pandemicznych czasach.

Do akcji świątecznej włączyli się druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Zimnej Wodzie, Turzym Polu, Umieszczu, Bliznem, Szebniach, Moderówce, Lipnicy Górnej, Lubli, Hłudnie, Izdebkach, Rudawcu, Siedliskach, Ujazdach, Warze, Wolicy, Bierówce, Hankówce, Zarzeczu oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie.

W ramach akcji ponownie odbyła się także zbiórka krwi. Przez cały listopad, grudzień i styczeń można było oddawać krew we wszystkich punktach krwiodawstwa na terenie Podkarpacia na hasło „Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce”. Zebrana w ten sposób krew wsparła leczenie najmłodszych pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie. Do dnia wizyty strażaków w szpitalu, udało się zebrać 53 litry.

Wolontariusze z Podkarpacia składają serdeczne podziękowania wszystkim strażakom za pomoc na każdym etapie trwania akcji. Dziękują również firmom i osobom prywatnym za wsparcie zbiórki i przekazanie zabawek, książek, artykułów plastycznych, szkolnych, niemowlęcych oraz gadżetów dla nastolatków. Zebrana ilość przedmiotów przerosła najśmielsze oczekiwania, zwłaszcza biorąc pod uwagę panują sytuację epidemiologiczną.0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *