26 lipca 2021 w Ustce odbyły się trzecie już  w tym sezonie zawody survivalowe formatu Formoza Challenge. Jest to bieg z przeszkodami naturalnymi i sztucznymi, którego współorganizatorem są żołnierze Jednostki Wojskowej Formoza 4026. Wiele przeszkód jest inspirowanych szkoleniem, jakie przechodzą żołnierze.

Bieg w Ustce to zawody na dwóch dystansach dla dorosłych, 5 km i 10 km oraz na dwóch dystansach dla dzieci, 1km i 2km. Wszystko dzieje się w lesie oraz na plaży i okraszone jest kilkudziesięcioma przeszkodami. Charakterystyczną częścią biegu w tej lokalizacji jest przeprawa plażą, ale również brzegiem morza. Tu trzeba liczyć się z zamoczeniem. Nad bezpieczeństwem zawodników w morzu czuwała łódź z komandosami, a na trasie wolontariusze i ratownicy.

Już po raz kolejny wolontariusze Stowarzyszenia z OSP Komorniki, OSP GRS SWPB Województwa Wielkopolskiego oraz HKR Vermis z Dolnego Śląska wsparli zabezpieczenie medyczne tego biegu. Byli niezastąpieni na plaży, w wodzie, ale również okazali się potrzebni w obozowisku, gdzie jeden z wolontariuszy uszkodził sobie stopę.

Udział w zawodach dla dzieci na 1km wzięły Amelia Skrzypczak i Hania Kucharska.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *