W dniach 5 – 6 czerwca 2021 na Torze Motocrossowym w Obornikach odbyły się zawody sprawnościowe Formoza Challenge. Zawody te są współtworzone przez żołnierzy JW Formoza 4026. Tor przeszkód jest inspirowany szkoleniem, jakie przechodzą żołnierze tej jednostki. Trasa wiedzie na dystansie 5 lub 10 km, naszpikowanym przeszkodami naturalnymi oraz sztucznymi. Ponadto w Obornikach jest jedyny nocny bieg tego formatu, którego trasa ma długość 4026 m, będący hołdem dla żołnierzy tej formacji.

Już od trzech lat wolontariusze Stowarzyszenia biorą udział w zabezpieczeniu medycznym tego biegu, tworzeniu przeszkód, jak i w samych zawodach. W tym roku grupę ratownictwa medycznego i wodnego w opiece nad zawodnikami wsparli druhowie z OSP Sarbinowo Drugie z województwa kujawsko – pomorskiego, HKR Vermis z dolnośląskiego Lubina oraz OSP Środa Wlkp i OSP GRS SWPB Województwa Wielkopolskiego. Już tradycyjnie stworzyli oni również przeszkody wodne, nie ułatwiające biegu zawodnikom, jak również pomogli najmłodszym uczestnikom w pokonaniu trasy na dystansie dziecięcym.

Iga Nowak, Przemek Skrzypczak z OSP GRS SWPB Województwa Wielkopolskiego oraz Bartek Kownacki z HKR Vermis wystartowali w nocnym biegu.W formacie dla najmłodszych udział wzięła Amelka, Zosia oraz Antek.Wszystkim gratulujemy odwagi i siły w ukończeniu biegu.

Serdecznie dziękujemy firmie Master Rental – wynajem quadów Poznań za pomoc w zorganizowaniu quadów, dzięki czemu mogliśmy szybciej reagować i nieść pomoc uczestnikom biegu oraz strażakom z OSP Miłosław i OSP Orzechowo za użyczenie pomp pływających, które posłużyły do stworzenia przeszkody dla uczestników.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *