W dniach 5 – 6 września 2020 w wielkopolskich Obornikach odbył się surwiwalowy bieg z przeszkodami, przygotowany przez komandosów Jednostki Wojskowej Formoza 4026.
W sobotnią noc dziesięcioro naszych wolontariuszy z Wielkopolski i Dolnego Śląska wzięło udział w nocnym formacie tego biegu, którego długość wynosi 4026 m i jest hołdem dla JW Formoza 4026. Tegoroczna trasa udowodniła, iż zapowiedzi organizatora, że będzie mega ciężko nie były przesadzone: błoto, ściany, ciężary, błoto, błoto, błoto… Jednakże nasza dziesiątka ukończyła bezpiecznie i wspólnie bieg w myśl motta przewodniego zawodów „nigdy nie zostawiamy swoich”. Oj przeszedł on do historii…
W niedzielny poranek (dzięki śniadanku zapewnionemu przez niezawodnych Ulę i Tomka) wszyscy wolontariusze udali się na zabezpieczenie biegu dziennego. W związku z wszechobecnym błotem, działań ratowniczych było bez liku. Otarcia, stłuczenia to w takich zawodach chleb powszedni, w tym roku jednak wielu zawodników doznało poważniejszych kontuzji, włącznie ze złamaniami. Nasi strażacy stworzyli również przeszkodę przy pompy pływającej (bardzo dziękujemy Ochotnicza Straż Pożarna Miłosław za wsparcie sprzętowe).
W godzinach popołudniowych odbył się bieg dla najmłodszych, w którym udział wzięły nasze dwie małe przedstawicielki, Amelka i Hania.
Serdecznie dziękujemy wolontariuszom z OSP GRS SWPB Województwa Wielkopolskiego, OSP Komorniki, MDP Komorniki, OSP Opatówek, OSP Orzechowo, WSP Krzesiny, HKR Vermis i OSP Janowice Duże za obecność i zaangażowanie.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *