17 lipca 2021 na Podkarpaciu odbyła się 6. edycja Nocnej Jazdy Ratowników w Jedliczu.  W tym roku akcja skierowana była dla 7 – letniego Bartosza Habila z Przybówki, który potrzebuje długofalowej rehabilitacji.

Ideą tej akcji charytatywnej jest zbiórka pieniędzy dla potrzebującej osoby, mieszkającej w okolicy Jedlicza. Podczas trwania imprezy odbywają się koncerty i pokazy, w trakcie których zbierane są fundusze na leczenie. Impreza kończy się wieczorem przejazdem wszystkich pojazdów, biorących udział z placu przy parkingu ORLEN Południe w Jedliczu do miejsca zamieszkania wspieranej osoby.

Udział w akcji wzięli również członkowie Stowarzyszenia z OSP Zimna Woda, OSP Szebnie, OSP Moderówka z Podkarpacia oraz z województwa opolskiego. Wolontariusze szkolili z zakresu pierwszej pomocy korzystając z wirtualnych googli od 4helpvr.

W tym roku w konwoju przejechało niemal 200 pojazdów, w tym ok. 140 jednostek OSP oraz inne służby ratownicze i mundurowe. Trasa wiodła z Jedlicza poprzez Krosno, Odrzykoń do Przybówki, gdzie mieszka Bartek z rodziną.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *