W dniach 18 – 20września 2020 dziewięcioro naszych wolontariuszy z OSP GRS SWPB Województwa Wielkopolskiego, OSP Orzechowo i OSP Komorniki wzięło udział w outdoorowym szkoleniu z pierwszej pomocy, które odbyło się w Jurze Krakowsko Częstochowskiej. Zostało ono zorganizowane przez Kursy Ratownictwa Medaid z Poznania. Częściowo zostało ono sfinansowane z nagrody Poznańskiego Wolontariusza Roku 2019 w kategorii zespołowej, jaką wolontariusze z Wielkopolski otrzymali za działania charytatywne na rzecz mieszkańców Poznania w roku ubiegłym.
Podczas zajęć kursanci mieli m.in. możliwość przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy i transport poszkodowanego w systemie linowym i wysokościowym, działania podczas hipotermii, wybuchu gazu, wypadku spadochroniarza. Zostały również przypomniane i przećwiczone podstawowe zagadnienia dotyczące udzielania pierwszej pomocy, takie jak RKO, zakładanie rurki ustno gardłowej, opatrywanie ran, zakładanie staży taktycznej, badanie urazowe, przewracanie poszkodowanego leżącego na brzuchu, ABC, wypadek komunikacyjny, zdarzenie masowe, udzielanie pierwszej pomocy dostępnymi materiałami, czyli nie posiadając apteczki. Uczestnicy nauczyli się także rozpalać ogień za pomocą krzesiwa, czy szyć rany.
Czas ten był czasem nauki, ale i dobrej zabawy, czasem współpracy, ale również przekraczania własnych granic. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym ten wyjazd mógł dojść do skutku.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *