W dniu 18 marca 2021 zakończyła się zbiórka na Dolnym Śląsku. Udział w niej wzięli strażacy i wolontariusze z jednostek OSP Chobienia, OSP Zimna Woda, OSP Grębocice, OSP Luboszyce, OSP Stary Węgliniec i OSP GRS SWPB Województwa Dolnośląskiego.

Dzięki zaangażowaniu wielu instytucji, firm oraz osób prywatnych udało się zgromadzić całe mnóstwo artykułów odzieżowych, żywnościowych, higienicznych oraz środków czystości. Wszystko to zostało zebrane i posegregowane w rodzimych jednostkach OSP, a ogrom pracy zaowocował wielką liczbą spakowanych kartonów. Zostały one odebrane przez Prezesa, Pawła Gębalskiego oraz druha OSP Zimna Woda, Grzegorza Obarę tuż przed wyjazdem na Ukrainę.

Wolontariusze z Dolnego Śląska serdeczne dziękują wszystkim, którzy wsparli zbiórkę i zaangażowali się w pomoc dla tych, dla których los był nieco mniej łaskawy: Radnemu Miasta Lubin, Tomaszowi Górzyńskiemu, firmie Toyota Dobrygowski z Lubina, firmie Fresh e – sklep, firmie 4helpvr, Przedszkolu Niepublicznemu „Słoneczko” w Lubinie, Piekarni Górzyński w Lubinie, Przedszkolu Gminnemu w Rudnej, Żłobku Gminnemu w Rudnej, Parafii Rzymskokatolickiej pw. Trójcy Świętej w Rudnej, Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Rudnej, pracownikom Urzędu Gminy Rudna, firmie Lightpol.com w Rudnej, Sklepowi Spożywczo – Przemysłowemu „Rodzinka” w Chobieni, Sklepowi „Pil – Bud” w Chobieni, Punktowi Aptecznemu „Eliksir” w Chobieni, Salonowi Fryzjerskiemu „Moja Pasja” w Chobieni, Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Piotra i Pawła w Chobieni, Przedszkolu Gminnemu w Chobieni, firmie „Sitech” w Polkowicach, Szkole Podstawowej nr 3 im. B. Malinowskiego w Ścinawie, mieszkańcom gminy Rudna, PPHU „Bedex” w Grębocicach, Burmistrzowi Miasta i Gminy Węglinek.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *