W dniu 7 marca 2021 zakończyła się Paczka dla Kresowiaka na Śląsku. Jej koordynatorem a tym województwie był dh Mirosław Gałuszkiewicz z OSP Lubliniec. W związku z epidemią, działania te nie były zakrojone na szeroką skalę. Większość promocji skupiła się na informacjach pojawiających się na kilku portalach internetowych. Po wywiadzie udzielonym przed koordynatora na antenie Radia Katowice, akcja nabrała tempa. Dary były magazynowane u Państwa Agnieszki i Adriana Traczów, którzy udostępnili swoje prywatne pomieszczenia. Dość szybko kartony zapełniły się odzieżą, długoterminową żywnością, chemią gospodarczą i środkami czystości.

Podczas posiedzenia Zarządu Powiatowego OSP, druh Mirosław Gałuszkiewicz poprosił jednostki z powiatu o zbędny sprzęt strażacki, który można by przekazać dla strażaków zza wschodniej granicy. Na prośbę tę odpowiedzieli strażacy z OSP Kośmidry, OSP Hadra i OSP Sieraków Śląski. Udało się zgromadzić ubrania bojowe i koszarowe, buty, hełmy, aparaty powietrzne, noszaki do aparatów oraz wiele drobniejszego sprzętu strażackiego.

Całość została przewieziona do magazyny głównego w Krapkowicach, znajdującego się w siedzibie BOSS FIRE.

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wsparli nasze działania na terenie Śląska: strażakom z OSP Kośmidry, OSP Hadra, OSP Sieraków Śląski, WKB Meta, NSSZ „Przyszłość” Pracowników Zakładów Lentex S.A., firmie Maksymilian Joś – Zakład Ogólnobudowlany Pawonków, Zbigniewowi Rosińskiemu, Agnieszce i Adrianowi Tracz, Karolinie Werbickiej, Agnieszce Buchelt, Anieli Pisula.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *