7 września 2021 odbył się Piknik Rodzinny, zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Zygmunta Augusta w Tajnie Starym na Podlasiu. Imprezę rozpoczęła Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tajnie Starym, Beata Krupińska, następnie głos zabrał Wójt Gminy Bargłów Kościelny, Radosław Wawiórko.

Podczas trwania imprezy odbyły się pokazy strażackie w wykonaniu druhów z OSP Tajno Stare i OSP Dreństwo oraz pokaz umiejętności Aresa, psa policyjnego, który służy w Komendzie Powiatowej Policji w Augustowie. Ponadto zostały przypomniane zasady bezpiecznego zachowania się na drogach. Wszyscy zainteresowani mieli możliwość obejrzenia wozów strażackich i policyjnych. Ponadto rozegrano mecz piłki nożnej: młodzież kontra dorośli oraz odbyły się konkurencje sportowe, w których udział wzięli uczniowie, rodzice, nauczyciele, a także przedstawiciele Urzędu Gminy oraz strażacy. Można było zasięgnąć informacji na temat szczepień przeciw covid – 19, wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, jak również zarejestrować się w banku dawców szpiku kostnego. 

Udział w pikniku wzięli wolontariusze Stowarzyszenia z OSP Tajno Stare, OSP Niewodnica Korycka i OSP GRS SWPB Województwa Podlaskiego, którzy rejestrowali potencjalnych dawców szpiku, udzielali informacji w temacie dawstwa oraz brali udział w konkurencjach sportowych.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *