Pod koniec czerwca przez Podkarpacie przeszła nawałnica, w wyniku której wiele domów zostało zalanych przez wezbrane okoliczne rzeki lub potoki. Wiele rodzin w ciągu kilku minut straciło dorobek życia.

Na pomoc ruszyli wolontariusze naszego Stowarzyszenia. Strażacy z podkarpackich jednostek OSP Moderówka, Zimna Woda i Szebnie po konsultacji z poszkodowanymi mieszkańcami gmin Jasło, Jedlicze i Wojaszówka sporządzili listę najpilniejszych potrzeb. Znalazły się na niej meble, sprzęt AGD, sanitariaty oraz materiały budowlane. W tym czasie ruszyła zbiórka pomocowa w województwie wielkopolskim. Przez okres dwóch tygodni w remizie OSP Komorniki składowane były dary. Dzięki dobroci i zaangażowaniu wielu firm i osób prywatnych udało się zebrać całe mnóstwo przedmiotów, które wspomogą poszkodowanych.

W dniu 13 sierpnia 2020 w województwie podkarpackim pojawił się transport z Wielkopolski. W samochodzie ciężarowym znajdowały się meble, kanapy, pralki, lodówki, piecyki, urządzenia sanitarne, artykuły budowlane i remontowe, środki odgrzybiające i środki czystości oraz artykuły tekstylne. Rozdysponowaniem tego wśród potrzebujących zajmą się w najbliższym czasie nasi wolontariusze z Podkarpacia.

DZIĘKUJEMY:

  • Firmie Raben Group za udostępnienie samochodu, którym udało nam się dostarczyć zebrane dary.
  • Krystianowi Molikowi za udostępnienie miejsca do składowania materiałów budowlanych, busa, którym mogliśmy odbierać przedmioty od ofiarodawców oraz pomoc w załadunku.
  • Panu Łukaszowi Mirkowi za zaangażowanie w zbiórkę i przekazane przedmioty.
  • Firmom Bostik Polska, Kronospan, Kaprys, Małecki, Ogrodzenia Śmigielski, Cemcom Polska, Naprawiamypralki.pl, Lubkam, Castorama Komorniki oraz C&D Bud – Mat za pomoc rzeczową lub materialną. 
  • Wszystkim osobom prywatnym, które wsparły nasze działania poświęcając swój czas, ofiarowując środki finansowe lub przedmioty rzeczowe. 
  • Strażakom z OSP Komorniki, OSP Krzyżowniki – Śródka i OSP Poznań – Krzesiny oraz panu kierowcy Dawidowi za pomoc w załadunku tira, jak również strażakom z OSP Moderówka, Szebnie i Zimna Woda za pomoc w jego rozładunku.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *