13 kwietnia 2022 zakończyła się podróż naszego konwoju pomocowego dla Ukrainy. Wiele tygodni przygotowań, poświęconego czasu i zaangażowania wielu osób zaowocowało konkretną pomocą dla konkretnych ludzi. Trasa naszej podróży wiodła z Bolonii, poprzez Wrocław, aż do Tarnopola i Kamieńca Podolskiego. Pokonanych zostało 3120 km, bo nie ma rzeczy niemożliwych, tylko potrzeba więcej czasu.

Dzięki naszej międzynarodowej współpracy udało się przewieźć bardzo dużą ilość leków onkologicznych, środków opatrunkowych dla ukraińskich strażaków. Mieliśmy również okazję zaprezentować druhom z Kamieńca Podolskiego jak sobie radzić w sytuacji zagrożenia życia w przypadku krwotoków tętniczych.

Serdeczne podziękowania dla Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Lubinie, włoskim karabinierom i naszym wolontariuszom z Italii za zbiórki potrzebnych darów. Dziękujemy Fundacji Otwarty Dialog za przekazanie kierowcom kamizelek kuloodpornych, Piotrowi Borysowi za pomoc w sprawnym przejeździe przez granicę oraz zaangażowanie w nasze akcje dotyczące pomocy Ukrainie.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.