11 września 2021 w wielkopolskich Szczytnikach odbył się IX Rodzinny Rajd Rowerowy pod hasłem „Rowerem do Gwiazd”. Zorganizowany został przez Grupę Rowerową Szczytniki – Koninko oraz Ochotniczą Straż Pożarną Szczytniki. Celem tej imprezy była integracja mieszkańców gminy, jak również popularyzacja zdrowego trybu życia dla całych rodzin.

Jak zawsze całość rozpoczęła się na Przystani Rowerowej przy boisku w Szczytnikach, skąd uczestnicy udali się w trasę o dystansie ok 12 km, która wiodła głównie lasami gminy Kórnik. W międzyczasie rowerzyści mieli okazję odwiedzić Obserwatorium w Borówcu, gdzie czekał na nich również poczęstunek. Niestety, pomimo słonecznej aury podczas wyjazdu oraz sprzyjających warunków na większości trasy, końcówka wyjazdu obfitowała w deszcze. Wycieczka zakończyła się w miejscu startu, gdzie na uczestników czekał ciepły posiłek, jak również gry i zabawy dla dzieci i dorosłych.

Już po raz kolejny organizację imprezy wsparli wolontariusze Stowarzyszenia. Poza przekazanie kilku fantów na nagrody, druhowie z Komornik, z OSP GRS SWPB Województwa Wielkopolskiego i HKR Vermis z Dolnego Śląska rejestrowali potencjalnych dawców szpiku i uczyli pierwszej pomocy. Dość spore zainteresowanie tematem ratowania życia zaowocowało dwiema chętnymi osobami do wpisania do bazy dawców oraz sporą grupą osób chcących posiąść wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Ponadto udział w rajdzie wzięło dwóch wolontariuszy Stowarzyszenia z OSP Komorniki, Krzysztof i Maciej Kucharscy.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.