W dniach 13 – 14 grudnia 2020 nasi wolontariusze z Wielkopolski odwiedzili kilkoro dzieci w ich domach. Wszystko to na zaproszenie ich rodziców. Najmłodsi i ich rodziny na co dzień zmagają się z różnymi przeciwnościami, postanowiliśmy więc wnieść trochę radości do tej niełatwej codzienności.

Rafała z Jarocina i jego siostrę odwiedzili strażacy z OSP Komorniki i OSP Miłosław, a dzięki uprzejmości druhów z OSP Jarocin, pod dom dzielnego wojownika podjechał ciężki samochód pożarniczy.

Pod dom Mai i Dominika z Markowic w gminie Kleszczewo oraz ich sąsiadek, Igi i Tosi swoim pojazdem strażackim podjechali druhowie z jednostki w Komornikach.

U Darii i jej brata z Targowej Górki w gminie Nekla , Zuzi i jej rodzeństwa z Bukowego Lasu w gminie Dominowo oraz Mai i jej brata z Mikuszewa w gminie Miłosław zawitali strażacy z OSP Czeszewo, OSP Miłosław, OSP Mikuszewo, OSP Targowa Górka i OSP Murzynowo Kościelne. Kilka wozów strażackich , parkujących pod oknami maluchów zrobiło wielkie wrażenie 

Święta to czas cudów. Nawet w takich trudnych czasach, a może właśnie w takich? Bo zaskoczenie, łzy, ale i uśmiechy, a przede wszystkim widoczne szczęście i wdzięczność to dowód na to, że warto. Każde takie spotkanie sprawia, że ściska się serce, ale i wzrasta pewność, że robi się coś wielkiego i wspaniałego, bo radość dziecka jest najwspanialszym darem. I wtedy wiemy, że jesteśmy we właściwym miejscu…


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *