12 grudnia 2020 we Wrocławiu odbył się Rajd dla Dzieciaka na Święta od Strażaka czyli bliźniacza akcja Paczki dla Dzieciaka na Święta od Strażaka. Pod szpital Przylądek Nadziei przybył strażacki Mikołaj wraz z Elfami oraz 11 pojazdów strażackich. Nie weszli oni jednak do środka, tylko obeszli i objechali szpital dookoła. Wszystko po to, aby dać dzieciom sygnał, że mimo trudnego czasu, formacja straży pożarnej wspiera ich i jak co roku życzy im wesołych świąt oraz powrotu do zdrowia. Mimo iż nie mogą wejść do wewnątrz budynku, nie zapomnieli o nich i są blisko. Przed szpitalem stanął baner, którego przekaz dawał nadzieję, na kolejne, tym razem realne spotkanie. W międzyczasie zostały również zrobione trzy strażackie serca i udało się spotkać z kierownikiem szpitala, Panią Doktor Alicją Chybicką, która przekazała podziękowania za przeprowadzoną akcję.

Tego dnia we Wrocławiu byli strażacy i wolontariusze z: OSP Chobienia, OSP Legnickie Pole, OJRG Bolków, OSP Janowice Duże, OSP Jaczów, OSP Jerzmanowa, OSP Ruszowice, OSP Stare Bogaczowice, OSP Wykroty, OSP Zimna Woda, OSP Luboszyce, OSP Grębocice, JRG 7 Wrocław, KW PSP Wrocław, HKR Vermis oraz OSP GRS SWPB Województwa Dolnośląskiego. Swoją obecnością zaszczycił nas również Wójt Gminy Legnickie Pole, Pan Rafał Plezia.

Dziękujemy Piotrowi Zwaryczowi, za fotografie, Halinie Leśniak za własnoręcznie zrobione maskotki, firmie Black Horse za błyskawicznie wykonane banery oraz wszystkim instytucjom, które zezwoliły na wyjazd tak wielu pojazdów bojowych poza obszar swoich działań.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *