14 sierpnia 2021 na Śląsku odbył się jeden z najcięższych biegów wydolnościowych, Bieg Katorżnika. Już od wielu lat jest on organizowany przez Wojskowy Klub Biegacza Meta, przy wsparciu Dowództwa Wojsk Specjalnych oraz Nadleśnictwa Lubliniec. Jego celem była promocja Wojska Polskiego i Ziemi Lublinieckiej oraz wyjście naprzeciw zapotrzebowaniu na imprezę z elementami szkolenia wojsk specjalnych. Trasa miała długość ok 11 km, a zawodnicy na tym dystansie mieli do pokonania bagno, jezioro, błoto, rowy melioracyjne, strumienie, trzęsawisko, poldery, zarośla, przeszkody naturalne i sztuczne.

W lublinieckim Kokotku obecni byli również wolontariusze Stowarzyszenia z dolnośląskiej OSP Jaczów i OSP GRS SWPB Województwa Dolnośląskiego oraz śląskich OSP Lubliniec, OSP Lubsza, OSP Łagiewniki Wielkie i OSP GRS SWPB Województwa Śląskiego. Ich zadanie polegało na zabezpieczeniu medycznym tego wydarzenia. Namiot medyczny Stowarzyszenia rozstawiony został tuż obok mety, w związku z czym zawodnicy przekraczający jej linię mogli skorzystać z pomocy. Wolontariusze udzielili pomocy kilkadziesiąt razy. Nie obyło się bez urazów wymagających pomocy chirurgicznej.

Wolontariusze Stowarzyszenia serdecznie dziękują za pomoc firmie strefa998, druhom z OSP Karpacz oraz firmie Mawo – Med za użyczenie karetki.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.