10 października 2021 w województwie śląskim odbyły się mistrzostwa Polski służb mundurowych w crossie czyli 25. Bieg Przełajowy o Nóż Komandosa im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego. Celem tej rywalizacji było wyłonienie mistrza służb mundurowych w crossie oraz wyłonienie mistrza w poszczególnych rodzajach służb, jak również integracja środowisk i uczczenie pamięci Dowódcy Wojsk Specjalnych, gen. broni Włodzimierza Potasińskiego. Organizatorem zawodów był Wojskowy Klub Biegacza Meta z Lublińca. Prawo startu mieli  zawodnicy, którzy okazali dokument tożsamości, stwierdzający przynależność do służb mundurowych. Ponadto warunkiem startu był udział w biegu w pełnym umundurowaniu polowym bądź ćwiczebnym.

Ponad 500 zawodników rywalizowało na trasie o dystansie 10 km. Biegła on po drogach i ścieżkach leśnych, pełnych piachu, różnorakich przewężeń i wzniesień.

O zabezpieczenie medyczne tego wydarzenia zadbali wolontariusze Stowarzyszenia ze Śląska z OSP Łagiewniki Wielkie, OSP Lubliniec, OSP GRS SWPB Województwa Śląskiego, ambulans z firmy Omega, jak również strażacy z OSP Solarnia i OSP Potępa.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.